Geriausi dujiniai katilai - Profesionali Ferroli šildymo įranga
8:00 - 17:00 val
Pirmadienį-ketvirtadienį
8:00 - 15:45 val penktadienį

Geriausi dujiniai katilai: kokį modelį pasirinkti?

Dujinis katilas -  puiki alternatyva individualiam patalpų šildymui ir karšto vandens tiekimui. Jie yra brangesni už elektrinius ir mažiau efektyvūs nei kietojo kuro modeliai. Tačiau jie pasižymi geromis savybėmis ir mažomis kuro sąnaudomis.

Žinoma, norint, kad šildymo sistema veiktų stabiliai ir efektyviai, tokios įrangos parinkimu ir montavimu turėtų užsiimti specialistas. Tačiau jei nuspręsite pereiti prie dujinių, turėtumėte žinoti pagrindinius niuansus, kurie padės išsirinkti geriausius dujinius katilus.

Vienos grandinės arba dviejų grandinių modeliai: kas geriau

Dujiniai katilai skiriasi šilumos tiekimo schema. Yra du pagrindiniai tipai - vieno kontūro ir dviejų kontūrų. Pirmasis variantas turi vieną kontūrą ir dažniausiai naudojamas privačiuose namuose, įskaitant kambarius su šildomomis grindimis. Dviejų kontūrų dujiniai katilai yra prijungti prie dviejų kontūrų, iš kurių vienas skirtas šildymui, o kitas atsakingas už karšto vandens tiekimą.

Vieno kontūro modeliai atlieka vieną funkciją – šildo patalpą ir užtikrina optimalią temperatūrą. Jie yra pigūs, lengvai montuojami ir prižiūrimi bei gana patvarūs. Tačiau yra ir trūkumų. Siekiant užtikrinti visus mažos šeimos buitinius poreikius, be dujinio katilo, geriau papildomai įrengti netiesioginio šildymo vandens šildytuvą , pageidautina ne mažiau kaip 100 litrų. Jame vanduo šildomas kitu šilumos šaltiniu: šilumos siurbliu arba židiniu.  Dėl to toks derinys kainuos žymiai brangiau, o tinkamam įrengimui reikės atskiros patalpos.

Dviejų kontūrų dujiniai katilai yra geriausias pasirinkimas mažam namui ar butui iki 100 kvadratinių metrų.  Tokie įrenginiai žymiai sutaupo vietos, leidžia prireikus šildyti patalpą ištisus metus ir nuolat turėti karštą vandenį. 3-4 asmenų šeimai labai rekomenduojama įsigyti geriausią dviejų kontūrų dujinį katilą su didele galia. Taip yra todėl, kad vienu metu naudojant kelis šilto vandens šaltinius, pavyzdžiui, dušą ir praustuvą, vandens temperatūra sumažėja. Srauto sistema su nepakankama galia tiesiog nespės prišildyti reikiamą kiekį vandens.

Kurie geriausi dujiniai katilai: pastatomi ar sieniniai

Atsižvelgdami į geriausius dujinius katilus, susidursite su sieniniais ir pastatomais modeliais. Iš čia kyla klausimas – kurio tipo katilą pasirinkti? Kad tai padaryti, pakanka susipažinti su kiekvieno modelio pranašumais ir trūkumais.

Pakabinami dujiniai katilai turi šiuos privalumus:

  • mažas svoris (paprastai ne daugiau kaip 80 kg);;
  • montavimo paprastumas (galima montuoti virtuvėje arba vonioje);
  • uždara degimo kamera (leidžia išvesti kaminą per sieną);
  • komplekte yra cirkuliacinis siurblys ir akumuliacinė talpa.

Pastatomi dujiniai katilai taip pat turi daug privalumų, būtent:

  • didesnė galia nei montuojami ant sienos;
  • ilgas tarnavimo laikas dėl ketaus ir tvirto plieno naudojimo;
  • galimybė šildyti dideles gyvenamąsias patalpas ir privačius namus (nuo 150 kv.m).

Renkantis pastatomą modelį, reikia turėti omenyje, kad jo įrengimui reikalinga atskira katilinė. Be to, turėsite laikytis daugybės nustatytų standartų, pavyzdžiui, lubų aukščio ar oro srauto dydžio. Todėl daugeliu atvejų pakabinami modeliai bus geriausias sprendimas.

Komentarai

Rašyti komentarą