Koki silumos siurbli pasirinkti - Profesionali Ferroli šildymo įranga
8:00 - 17:00 val
Pirmadienį-ketvirtadienį
8:00 - 15:45 val penktadienį

Koki silumos siurbli pasirinkti?

Šilumos siurblys — įrenginys, leidžiantis palaikyti optimalią temperatūrą patalpoje aplinkos energijos šaltinių sąskaita. Jį galima pasirinkti bet kokio tipo pastatams, įskaitant biurus, viešbučius ir pramonines patalpas. Norint sukurti energiją taupančią oro kondicionavimo, šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemą, svarbu žinoti, kokiais kriterijais remtis renkantis šilumos siurblius.

Nustatykite tipą: koki silumos siurbli pasirinkti  

Įranga skirstoma į tris pagrindinius tipus:

  • Hidroterminis (vanduo-vanduo). Tokie šilumos šaltiniai veikia dėl žemos temperatūros požeminio ar paviršinio vandens energijos. Specialaus kompresoriaus pagalba skystis perkeliamas į keitiklį, kur įkaista iki 40-50 °C. Jie turi didžiausią energijos gamybos koeficientą – 5,5 kW.
  • Aeroterminė (oras-oras, oras-vanduo) — daugeliu atžvilgių panašus į klasikinę padalijimo (split) sistemą.  Efektyviai šildo patalpų orą, kai lauko temperatūra yra iki -25 °C. Juos galima integruoti į šildymo sistemą, prijungti prie įmontuoto arba išorinio vandens šildytuvo, galinčio šiltuoju metų laiku pagaminti didelį kiekį karšto vandens. Vienas iš tokios įrangos privalumų – maža kaina ir greitas montavimas. Vidutinis energijos pavertimo šiluma koeficientas yra 3,5 kW.
  • Geoterminis (požeminis vanduo). Šio tipo šilumos siurbliams būtinas minkštas gruntas, norint įrengti geoterminius zondus, kurie ištrauks šilumą iš žemės. Tokia įranga aktuali mažų ir didelių įvairios paskirties pastatų vandens šildymui. Geoterminės energijos generavimo koeficientas yra 4,5 kW.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis

Klimato sąlygos yra vienas iš pagrindinių kriterijų montuojant tokią įrangą. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai yra efektyvesni nei ankstesni modeliai, tačiau vis tiek reikia atsižvelgti į vidutinę metinę temperatūrą. Tai labai svarbu efektyviam alternatyvios (gamtinės) energijos naudojimui..
Norėdami pasirinkti tinkamą šilumos siurblį, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

  • patalpos apšiltinimo laipsnis (šilumos nuostoliams apskaičiuoti);
  • laisvos vietos buvimas įrangai montuoti;
  • bendras patalpų plotas šildymui ir karšto vandens tiekimui;
  • šilumos konversijos koeficientas;
  • maitinimo šaltinis;
  • kompresorius (sraigtinis, spiralinis, inverteris).

Rinkdamiesi šilumos siurblį įsitikinkite, kad jis tinkamas atliekamai užduočiai. Pavyzdžiui, ne visi modeliai galės pakankamai šildyti patalpas dėl energijos trūkumo. O žemės šaltinio geoterminiams siurbliams reikia įrengti papildomą įrangą, kuri užtikrintų efektyvią oro kondicionavimo sistemą..
Be to, jo funkcionalumo aprašymas padės pasirinkti modelį. Brangesni ir efektyvesni šilumos siurbliai geba autonomiškai veikti keliais režimais.  Todėl jums nereikia reguliariai stebėti optimalių  šildymo radiatorių ar grindų šildymo sistemų temperatūros parametrų. Puikus funkcionalumo papildymas bus energijos taupymo režimas. Tai leis sunaudoti minimalų išteklių kiekį energijai paversti šiluma .

Komentarai

Rašyti komentarą